Dankos Plus Televizija
Info

Nepobedivi Đoković srušio Beretinija, osvojio Vimbldon i ispisao istoriju tenisa

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Italijana Matea Beretinija sa 3:1 (6:7, 6:4, 6:4, 6:3) u setovima i tako šesti put u karijeri osvojio titulu na Vimbldonu. Novak je došao do 20. titule na Grend slem turnirima, po čemu se izjednačio sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom.

Istorija je ispisana! Novak Đoković je savladao Matea Beretinija i došao do šeste titule na Vimbldonu i 20. Grend slem trofeja.Novak je šampion Vimbldona!

Đoković je ponovo pokazao čelične živce, bio jači od protivnika, publike, linija, mrežice, fortune i još jednom izašao kao pobednik.

Srpski teniser tako je izjednačio rekorde starijih kolega Rodžera Federera i Rafaela Nadala po broju titula na najvećim turnirima u tenisu.

Novak je do pobede nad Beretinijem došao nakon tri sata i 27 minuta rovovske borbe i preokreta.

Prvi set trajao je sat vremena i 12 minuta i završen je na potpuno drugačiji način od očekivanog.Uručenje pehara

Nakon početnog opipavanja snaga, Đoković je zaigrao bolje i prvi stigao do brejka,

Novak je potom potvrdio prednost oduzetog servisa rivalu i poveo sa 5:2.

Delovalo je da će srpski teniser bez ikakvih problema privesti set kraju, ali do toga nije došlo.

Beretini je odjednom „živnuo“, pronašao energije i snage da napravi preokret. Vratio je brejk, potom izborio taj-brejk.

U dodatnom delu prvog seta, Italijan je bio bolji sa 7:4, kompletirao preokret i osvojio prvi set sa 7:6.

Iako je ispustio prvi set, Đoković je ostao pribran i uspeo u drugom da se vrati prepoznatljivoj igri.

Srpski teniser napravio je dva brejka, koja je znao da potvrdi, vezao četiri gema i bio u potpunoj kontroli u setu.

Beretini je uspeo da vrati jedan brejk, ali je Đoković nakon 43 minuta igre u drugom delu, sa 6:4 osvojio drugi set i došao do izjednačenja.

Naredni, treći set, trajao je pet minuta duže, a završen je istim rezultatom – 6:4 za najboljeg na svetu.

Ponovo je Novaku bio dovoljan jedan brejk, ovoga puta u trećem gemu. Do kraja trećeg seta Đoković je bio siguran na svom servisu i tako kompletirao preokret na 2:1 u setovima.

Iskustvo je ponovo bilo ključno i presudno. Igra nerava u četvrtom setu, a pogotovo u sedmom gemu istog, pripala je srpskom teniseru.

Vrlo dobro je Đoković diktirao poene, slao lopticu baš tamo gde je želeo, a protivnik nije.

Gotovo svaka duga razmena, značila bi da se Novak oseća sigurnije i da je u prednosti.

Novak je napravio brejk za 4:3, a potom još jedan za konačnih 6:3, čime je okončao ovo finale.

NOVAK DJOKOVIC (SRB) TENNIS – THE CHAMPIONSHIPS – WIMBLEDON – ALL ENGLAND LAWN TENNIS AND CROQUET CLUB – ATP – WTA – ITF – WIMBLEDON – SW19 – LONDON – GREAT BRITAIN – 2021 © TENNIS PHOTO NETWORK

Ovaj sajt koristi "kolačiće" da unapredi vaša kornička iskustva. Pretpostavljamo da je to "OK". Prihvati Pročitaj više