Dankos Plus Televizija
Info

Đoković pobedio i Hurkača i plasirao se u polufinale Dubaija

Novak Đoković savladao Poljaka Huberta Hurkača sa 2:0 po setovima 6:3, 7:5 i plasirao se u polufinale turnira u Dubaiju. Naredni rival je bolji iz duela Medvedeva i Čorića.

Novak je nadigrao Hurkača, dočekao je svoje šanse, iskoristio ih. U oba seta bio mu je dovoljan po jedan brejk. S druge strane servis ga je besprekorno služio i rivalu nije dozvolio niti jednu brejk priliku na meču.

Novak je odlično ušao u meč. Prvi servis ga je odlično služio što mu je olakšalo osvajanje servis gemova. Sdruge strane i rivala je služio prvi servis, ali je naš teniser dočekao svoju šansu u četvtom gemu.

Na servis rivala stigao je do tri vezane brejk prilike, dve je Poljak uspeo da neutrališe. Treću Novak koristi i dolazi do prednosti.

Naš teniser se potom koncentrisao na svoj servis. Rutinski je osvajao gemove i tako priveo prvi set kraju – 6:3.

U drugom setu igrači su sjajno servirali i lako osvajali svoje gemove. Nije bilo prilika za brejk sve do jedanaestog gema kada naš teniser uspeva da realizuje petu brejk priliku i dođe do prednosti.

Potom je naš teniser gemom bez izgubljenog poena stavio tačku na ovaj meč – 7:5 u drugom setu.

U borbi za finale naš teniser će igrati sa boljim iz duela u kome se sastaju Danil Medvedev i Borna Čorić. Meč je na programu u petak od 18.00.